Aktualności

Ozdoba
Logo elteco

Remont generalny agregatu kogeneracyjnego


Szanowni Państwo miło nam poinformować, że zakończyliśmy prace remontowe przy jednostce kogeneracyjnej o mocy 600 kW zasilanej biogazem produkowanym na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów Gdańsk Szadółki, którego operatorem jest Zakład Utylizacyjny Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku.  Jest nam szczególnie miło, że udało się sprawnie zrealizować to zadanie ponieważ w obecnym roku sytuacja na rynku części zamiennych dla silników marki Perkins znacznie się skomplikowała. Powodami tych zawirowań w dostawach w głównej mierze są przerwane łańcuchy dostaw, które z kolei są następstwem pandemii COVID-19. Obecnie według naszych dostawców sytuacja dostępu do części wygląda już znacznie lepiej i możemy realizować zamówienia w szybkich terminach, jeśli potrzebujecie Państwo części zamiennych dla silników gazowych piszcie śmiało poprzez nasz formularz kontaktowy na stronie internetowej – na pewno otrzymacie satysfakcjonująca ofertę!

Zakres remontu obejmował między innymi:

wymianę wału głównego
kontrolę wałka rozrządu
wymianę głowic cylindrowych
wymianę kompletnych tłoków
wymianę kompletnych korbowodów
wymiana tłumika drgań skrętnych
wymiana chłodnicy oleju
turbosprężarek
wymiana wymiennika spalinowego i otulin ochronnych
wymiana pomp obiegowych
regeneracja ścieżki gazowej silnika
malowanie silnika
przegląd prądnicy
czyszczenie chłodnicy mieszanki oraz chłodnic wentylatorowych

Silnik po przeprowadzonych pracach remontowych odzyskał dawny „blask” i moc znamionową, dzięki czemu Użytkownik będzie mógł dalej produkować energię w wysokosprawnej kogeneracji wykorzystując odnawialne źródło jakim jest biogaz składowiskowy.

Niebawem w naszej zakładce realizacji usług serwisowych będziecie mogli zobaczyć szerszą relację z wykonania remontu jednostki kogeneracyjnej.
 
POWRÓT

© Wszystkie prawa zastrzeżone. Elteco 2021

designed by dotRED